21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру.

 


Ми за мир Слова: Марiчка Бiлiвська (Гошовська), Оксана Первова-Рошка Музика: Оксана Первова-Рошка

ПРО ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МИРУ (РЕКОМЕНДАЦІЇ)

З 1981 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН 21 вересня стало днем всесвітньої відмови від насильства та вогню.
В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього.
ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. Цей день для того, аби спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом його досягнення.
Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на своєму сайті розмістив рекомендації «Про відзначення Міжнародного дня миру», в яких зазначено:
«З метою формування глибокого розуміння питань, пов’язаних із миром, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей та на підтримку Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб Миру», рекомендуємо у закладах загальної середньої освіти провести:
– виховні години: «Хай буде мир на всій землі», «Мир на землі – радість у родині», «Дружно за мир стояти – війні не бувати», «Діти проти війни», «Чому цей світ такий жорстокий? Навіщо нам ота війна?»;
– виставки малюнків: «Лети, наш голубок – символ миру, добра та світла», «Хай буде мир», «Мир крокує по планеті», «Наш дім – планета Земля»;
флешмоби «Голуб миру» за участю учнів закладів загальної середньої освіти;
виставки книжок: «Під мирним небом», «Нам всім потрібен мир»;
та організувати покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам, оформити стіннівки за темами: «Мир на планеті – щастя всім дітям», «Ми за мир», «Малюю мир».»
Довідково:
До 2001 року цей день святкували кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. В резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має відбуватися щороку 21 вересня. Щорічно 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно включають в себе Ходу миру. Невід’ємною частиною урочистостей є відлуння «Дзвону миру» та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу, на ньому є напис: «Нехай буде мир в усьому світі».

Коментарі